Baymak Brötje Kombi 01E / E01 Arızası Nedir?

Baymak Brötje Kombi 01E / E01 Hata Kodu Nedir?

Baymak Brötje Kombi 01E / E01 Hata Kodu Nedir? Kombi 01 e hata kodu nasıl resetlenir. ? 01 arıza kodu tamir ücreti ne kadar tutar.? Yakında Baymak servisi var mıdır.? Tüm bu aklınıza gelen sorular için makalemizde açıklama yapmaya çalışacağız.Baymak brotje Kombi e01 hatası gaz yok anlamına gelmektedir diğer bir tanımla başarısız ateşleme anlamına da gelir.Dairede gazın olup olmadığını anlamanın en kolay yolu ocakta gaz var mı kontrol ediniz. Eğer ki gaz varsa Kombi yi resetleyiniz.

01 e hata kodu düzeltmek için öncelikle komi resetlemenin gerekmektedir .01 hatası düzeltmek için ok tuşuna 5 saniye basılı tutup bırakınız bu şekilde kombi resetlrnir,  ekran normale döner ve kombi tekrar çalışmaya başlar.Kombi ekran normale döndükten sonra tekrar e01 arızası veriyorsa bina daire girişinde vana kontrol ediniz . Eğer gaz firması gazı kestiyse Yukarıdaki resimdeki Van’ın üzerine kırmızı bir kapak olur ve vana kapalı olur. Bu da fatura ödemediğiniz anlamına gelir fatura ödedikten sonra açılır ve tekrardan kombi resetlediğiniz zaman normale gelir kombi normal çalışmaya başlar.Dairede gaz kesintisi yoksa gaz saati üzerindeki gaz kesici parça devreye girmiş olabilir onun için gaz kesici üzerindeki pimi tutun ve kendinize doğru çekiniz. Bu şekilde gaz kesici Gazi açar ve kombi resetlediğin zaman kombi çalışmaya başlar.Dairede gaz olmasına rağmen ve kombi resetlediğiniz halde tekrardan 01e veya e01 arızası veriyorsa bunun için teknik servis çağırmanız gerekmektedir. Baymak teknik servis kombi yoğuşma eşanjör gideri tıkalı olabilir yoğuşma eşanjörü gideri temizlenmesi gerekmektedir ve iyonazisyon kontrolü yapılması gerekmektedir.

Yoğuşma eşanjörü ile birlikte yoğuşma kabı temizlenmesi gerekmektedir. Tüm bunlar kombi ateşlemeyi Keser ve 01 e hatasına düşmesine sebep olur.

Yıllardır kombi servis hizmeti veren İzmir Baymak servisi sorunu yerine en kısa sürede çözerek Kombi çalışır durumda teslim etmektedir.

İletişim = 0 536 574 74 12

Farklı bir ilde oturuyorsanız Baymak Yetkili Servisi Listesinden Servis Seçiniz…

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu